Kaş Ekimi Tedavisi | Regium Hairtransplant

Kaş Ekimi Tedavisi

Kaş Ekimi Tedavisi

Bakışlarımıza anlam katan ve ifademizi güçlendiren kaşlar, yüz hattımızın vazgeçilmez unsurudur. Bir fiziksel kaza sebebiyle veya uygulanan yanlış kaş alma yöntemleri sebebiyle kaşlarımız eski yoğunluğunu kaybedebilir, veya hiç çıkmayabilir. 

Bu sorunu Regium Hairtransplant bünyesinde gerçekleştireceğiniz kaş ekimi tedavisi ile giderebilirsiniz.

Neden Kaş Ekimine İhtiyaç Duyarız?

Kaşlar yüz hattını şekillendiren ve anlam katan unsurlardır. Değişen trend ve moda akımlarıyla birlikte kaş alma şekilleri değişmektedir. Kaşların bu sebeple fazla alınması, kaşların küsmesine ve uzamamasına ya da seyrekleşmesine sebep olur. Kaşlarının yokluğunu ve eski yoğunluğunu arzulayan kişiler kaş ekimi tedavisini yaptırarak bu sorunu çözmek ister.

Kaş Ekimi Tedavisi

Kaş ekimi tedavisinde öncelikle yeni kaş hatları belirlenir ve yeni kaş tasarımı gerçekleştirilir. Kaş tasarımında danışanımızın isteklerinin yanı sıra, altın oran da göz önünde bulundurulur. Kaş ekimi tedavisinin diğer önemli unsuru, doğallığın sağlanmasıdır. Kaş bölgesine ekilecek kökler işlem esnasında donör bölgeden elde edilir. Donör bölgede bulunan saç kökleri, genellikle 1 ila 5 saç teli barındırmaktadır. Zarif ve doğal görüntüyü yakalamak için çoğunlukla tek saç teline sahip kökler tercih edilmelidir. Bu sebeple alım aşamasında titiz bir çalışmayla doğru köklerin alımı gerçekleştirilmelidir. 

Alım aşamasından sonra elde edilen kökler, Regium Hairtransplant tarafından hazırlanan, besin değeri yüksek solüsyonlarda muhafaza edilir. Bir sonraki aşamada tasarlanan kaş bölgelerine kanallar açılır. Kanal aşamasında uzmanlarımız yeni kaş yoğunluğunu ve kaşlarınızın çıkış yönlerini belirler. Kanal aşamasını tamamladıktan sonra işlemin son aşaması olan ekim aşamasına geçilir. Ekim aşamasında uzmanlarımız, uygun el rotasyonlarıyla köklere yüz şekline göre yön vererek, graftleri ait oldukları kanallara yerleştirir ve işlem tamamlanmış olur. 

Tedavi sonrası hastamız dinlenmek üzere taburcu edilir ve ardından günlük hayatına devam eder.

Kaş Ekimi Tedavisi Sonrası

Kaş ekimi tedavisi sonrasında iyileşme süresi maksimum 10 gündür. Bu süreçte her gün, tarafımızdan size gösterilen özel yıkama yöntemi, işlem yapılan alanlara mutlaka uygulanmalıdır. Tamamıyla iyileşme sağlandıktan sonra işlem yapılan alanlarda yara ve iz oluşumu görülmemektedir. 

Kaş ekimi işleminde ekilen kökler ilk ayında şok dökülme diye adlandırılan evreye girer. Bu süreçte ekilen kökler yeni yerlerine adapte olurken, sadece saç telleri dökülmektedir. İşlem sonrası üçüncü ayda kökler tekrar üretkenlik evresine girerek, saç telleri oluşturmaya başlarlar. Bu süreçten sonra yeni ekilen köklerin gelişimi artar. Tüm köklerin çıkması 12 ay sürer, ancak gözle görülen değişim altıncı ayda fark edilebilir hale gelir. 

Regium Hairtransplant Şubeleri

Regium Hairtransplant olarak önceliğimiz, bize ulaşan her danışanımıza gerçekçi ve şeffa bilgiler aktarmaktır. Tedaviye uygun olarak değerlendirdiğimiz danışanlarımıza İstanbul ve Edirne bölgelerinde hizmet vermekteyiz. Siz de bizimle iletişime geçerek, sağlık danışanlarımızdan süreç hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 


 

  

CONTACT

Get in contact for a free analysis.

We will be happy to assist you in finding the best solution for your goals and objectives. You can contact us at any time.

REGIUM HAIRTRANSPLANT BRANCHES

Regium Hairtransplant is a clinic company with strong roots. Our locations are in Istanbul and Edirne. The chief experts carry out all treatments in both locations depending on the appointments made.