Saç Ekimi Tedavisi | Regium Hairtransplant

Saç Ekimi Tedavisi

FUE Saç Ekimi Tedavisi

Haartransplantation in der Türkei bei Regium Hairtransplant

Saç dökülmesi birçok erkek ve kadın için büyük bir sorun olabilmektedir. Özgüvenimizin kaynağı, sevdiğimiz saçlarımız genetik sebeplerden dolayı dökülebilir. Bu günümüzde her üç erkekten birinin saç dökülmesi sorunu yaşadığı anlamına gelmektedir. Ancak gelişen teknoloji ve yöntemlerle birlikte bu sorunu, Regium Hairtransplant bünyesinde 12 ay içerisinde kalıcı bir şekilde çözebilirsiniz.

FUE Saç Ekimi Tedavisi nedir?

FUE – Saç Ekimi tedavisi, donör bölgesinde bulunan sağlıklı saç köklerinin, saç dökülmesi yaşanan alanlara nakil edilmesi işlemidir. Saç ekimi tedavisinde kaynak olarak kullanılan donör bölge, bilimsel anlamda saç dökülmesine karşı dirençli bölge olarak bilinir. Bu graftler bu genetik özelliklerini nakil sonrasında da muhafaza ederler. Böylelikle donör bölgesinden kullanılan saç kökleri, saç ekimi işlemi sonrası kesinlikle dökülmemektedir. Ancak bu durum, tedavinin her kurum tarafından kusursuz yapılacağı anlamına gelmez. Saç ekimi tedavisi deneyim, titiz çalışma ve sanat anlayışı gerektirmektedir. Saç ekimi tedavisinin her aşaması birbiriyle bağlantılı olan, zincirleme bir işlemdir. Bu sebeple her aşama sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmelidir.

FUE Saç Ekimi nasıl yapılmaktadır?

Saç ekimi tedavisi öncesi mutlaka detaylı bir hasta öyküsü oluşturulur ve mevcut saçların analizi gerçekleştirilir. Danışanlarımızın saç dökülmesi yaşadığı alanlar göz önünde bulundurularak ihtiyaç saptanır. Akabinde bu ihtiyacı karşılayabilecek yeterli sayıda donör verimliliğinin olup olmadığı tespit edilir. Yeterli donör verimliliğine sahip olan danışanlar, tedavi için uygun olarak değerlendirilir.

  • Konsültasyon

Tedavi öncesi danışanımızın ihtiyacına yönelik çizimler gerçekleştirilir. Bu aşamada işlem yapılacak alanlar belirlenir. Ön hattında bir saç kaybı söz konusu ise danışanımızın yüz hattına uygun, doğal ve kullanabileceği yeni bir ön hat çizgisi tasarlanır. Ön hat tasarımında utopik beklentilerden ziyade danışanın gündelik hayatında kullanabileceği ve yapay durmayan çizim gerçekleştirilir. Akabinde saç ekimi tedavisinde saç köklerinin alınacağı alanlar ve naklin gerçekleştirileceği alanlar çizilir. Danışanın onayıyla birlikte, tedavi süreci başlar.

  • Saç köklerini donör bölgeden alınması

Kök alımı, saç ekimi tedavisinin dört aşamasından ilkidir. Bu aşamada donör bölgesinde bulunan saç kökleri, özel bir cihaz yardımıyla tek tek bulundukları alanlardan alınır. Bu aşamada önemli olan, alım yapılacak alanın tek bir bölge ile sınırlandırılmadan, tüm donör alanından eşit miktarlarda toplanarak homojen bir şekilde kullanılmasıdır. Çünkü alım esnasında alınan saç kökleri, alındıkları yerlerden bir daha uzamamaktadırlar. Ayrıca saç köklerini doğru açılarda almak elzemdir. Aksi taktirde alınacak saç köküne zarar verilebilir ve zarar görmüş kökler ekilen alandan tekrar çıkmazlar. Bu yüzden donör bölgenin görüntüsünü, doğallığını bozmamak ve saç köklerine zarar vermemek için gerçekten deneyimli uzmanların, tüm titizlikle kök alımnı gerçekleştirmesi gerekir.

 

  • Saç köklerinin ayrıştırılması ve depolanması

Saç kökleri, alım aşamasına eş zamanlı olarak ayrıştırılmaktadırlar. Donör bölgede bulunan saç kökleri 1 ila 5 saç teli barındırmaktadır. Ayrıştırma işleminde, saç kökleri içerisinde bulundurdukları saç teli sayısına göre kategorilere ayrılır. Bu işlem, nakil aşamasında doğallığı oluşturmak adına büyük kolaylık sağlamaktadır. Ayrıştırılan saç kökleri, Regium tarafından özel olarak hazırlanan besin değeri yüksek solüsyonlarda muhafaza edilir.

  • Kanal aşaması

Saç ekimi tedavisinin üçüncü ve bir diğer önemli aşaması, kanal aşamasıdır. Kanal aşaması sizin ileride sahip olacağınız görüntüyü belirlemektedir. Kanal aşamasında uzmanımız hem yeni saç yoğunluğunuz hem de saçlarınızın çıkış yönlerini oluşturur. Kanal aşamasında özel bir cerrahi alet yardımıyla mikroskobik boyutta delikler(kanallar) açılır. Açılacak kanal sayısı, donör bölgenizden elde edilen saç kökü sayısı kadar olmaktadır. Nihai saç kökü sayısı ayrıştırma aşamasında sayım ile ortaya çıkmaktadır.

  • Saçların ekim aşaması

Saç ekimi tedavisinin son aşaması olan ekim aşamasında, açılan kanallara ayrıştırılan saç köklerinin ekimi gerçekleştirilir. 

Ekim aşamasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, köklere zarar vermeden ekim gerçekleştirilebilmesidir. Bu noktada da yetkinliği olan uzman bir kadroyla çalışmak, sonucunuzu önemli derecede etkileyecektir. 

Dört aşamanın sonunda saç ekimi tedavisi başarıyla sonlandırılır ve danışanımız pansumanı yapılarak taburcu edilir.

Bilmekte fayda var: Tedavi aşamalarını anlatırken üstünü özellikle vurguladığımız bir nokta var, o da işlem yapacak uzmanların yetkinliği. Saç ekimi tedavisi robotik bir tedavi olmamakla birlikte, aşamalarının tümü insan eliyle kontrol edilmektedir. Hal böyle olunca saçınızın ve görüntünüzün kaderi  uzmanların yapacağı tedaviye bağlıdır. Üstte saymış olduğumuz her aşama özeldir ve birbirine bağlı ve bağımlıdır. O sebeple her aşamanın tititzlikle ve özenle yapılması şarttır. Regium Hairtransplant bu anlamda size butik exclusive konsepti ile güvence sağlamaktadır. Günlük işlem sayımız tek hasta olmakla birlikte tüm işlemler bizzat sabit uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilmektedir. 

Saç ekimi sonrası iyileşme süreci

Saç ekimi tedavisi sonrası oluşan yaraların iyileşmesi maksimum 12 gündür. Bu süreçte her gün tarafımızdan size gösterilen özel yıkama yöntemi ile işlem yapılan alanlara özel bakım gerçekleştirilir. Saç ekimi bölgesi ve donör bölge tamamıyla iyileşme sağladıktan sonra, herhangi bir yara, iz oluşumu görülmez.

Saç ekimi sonrası yeni ekilen saçlar ilk etapta bir şok dökülme dönemine girerler. Bu süreçte kökler değil, içerisinde barındırdığı saç telleri dökülür. Şok dökülme evresi işlem sonra ilk ay içerisinde başlar ve kökler bu süreçte yeni bölgeye adapte olurlar. Adaptasyon sureci ortalama 3 ay sürer ve akabinde saç kökleri üretkenlik dönemine girer. Bu da yeni ekilen saçların uzamaya başlaması anlamına gelir. Yeni ekilen saçların gelişimi aydan aya artarak devam eder. Bu gelişimin gözlemlenmesi büyük ölçüde 6 aya kadar sürse de sürecin tamamıyla bitmesi en az 12 ay sürmektedir.

 

Neden Regium Hairtransplant'i tercih etmelisiniz?

Regium Hairtransplant uzun yıllardır sektörel bilinirliğini ve başarısını tabiki saç ekim uzmanlarınına borçludur. Saç ekimi tedavisi insan eliyle yapılan bir tedavidir. Tedavinin başarısı şüphesiz ki işlemi yapacak uzmanın yeteneğinde gizlidir. Saç ekimi uzmanınız sizin tedavinizde bir sanatçıdır. Çünkü yapılan işlem sizin estetik görüntünüzü değiştirmeye dayalıdır. Regium Hairtransplant bu bağlamda varolduğu günden itibaren sabit bir şekilde, saç ekimi alanında çok özel işlere imza atmış uzmanlar ile çalışmaktadır. Regium Butik Exclusive sayesinde günlük sadece 1 adet hasta kabulü gerçekleştirilir ve tüm işlemler bizzat ayni uzmanlar tarafından yapılır. Bu size öncesinde gösterdiğimiz refaranslardan yola çıkarak, yapılacak işlem ve uzman hakkında bir fikir oluşturur. İşlemlerimizde her şey şeffaf olmakla birlikte, işlemi yapacak uzmanda nettir. Bu da Regium Hairtransplantın size tedavi hakkında sağlayacağı en büyük garantördür. 

 

 

 

Regium Hairtransplant Şubeleri

Regium Hairtransplant olarak önceliğimiz, bize her ulaşan danışanımıza gerçekçi ve şeffaf bilgiler aktarmaktır. Tedaviye uygun olarak değerlendirdiğimiz danışanlarımıza İstanbul ve Edirne de saç ekimi hizmet vermekteyiz. Siz de bizimle iletişime geçerek, sağlık danışmanlarımızdan süreç hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

CONTACT

Get in contact for a free analysis.

We will be happy to assist you in finding the best solution for your goals and objectives. You can contact us at any time.

REGIUM HAIRTRANSPLANT BRANCHES

Regium Hairtransplant is a clinic company with strong roots. Our locations are in Istanbul and Edirne. The chief experts carry out all treatments in both locations depending on the appointments made.