Saç Ekimi Öncesi | Regium Hairtransplant

Saç Ekimi Öncesi

Saç ekimi öncesi

Saç ekimi tedavisi, hastaya özel bir cerrahi operasyondur. Bununla birlikte, saç ekimi gerçekleştirebilmek için bazı kriterler vardır. Hastanın yaşı, akut veya kronik hastalıklarının olup olmadığı, hastanın ilaç kullanımı, saç dökülme derecesi, dökülme tipi, dökülme boyutu, donör verimliliği ve hastanın beklentisi bu kriterlerdendir. Bu sebeple, tedavi öncesinde her danışanımız detaylı bir analiz ve konsültasyon sürecinden geçmektedir. Analiz neticesinde kriterleri uyumlu bulunan danışanlarımız saç ekimine uygun olarak değerlendirilir.

Saç ekimi tedavisi için uygun olarak değerlendirilen danışanlarımızın, tedavi öncesinde dikkat etmesi gereken bazı kurallar bulunmaktadır.

Tedavi öncesi kurallar

 

10 gün öncesi

-   Saçlarınızı kesmeyiniz.

7 gün öncesi

-   Alkol tüketilmemelidir.

-   Sigara tüketimini minimuma indirilmelidir. Mümkünse hiç içilmemelidir. (Sigara tüketimi kan dolaşımını yavaşlatmaktadır ve yeni ekilecek dokuların yetersiz beslenmesine sebep olabilmektedir)

5 gün öncesi

-   Kan sulandırıcı ilaçları almaya ara vermelisiniz (kan sulandırıcı ilaçları tedaviniz gereği kullanmak zorundaysanız, mutlaka doktorunuzdan onay alınız)

2 gün öncesi

-   Kahve tüketilmemelidir (Kahvenin içerisindeki kafein, operasyon esnasındaki lokal anesteziyi geciktirebilmektedir)

-   Yeşil çay tüketilmemelidir (Yeşil çay kan sulandırıcı etkiye sahiptir)

1 gün öncesi

-   Uykunuzu iyi alın

-   Bol bol sıvı tüketin

-   Kaygı, sinir ve stresten uzak durun 

Tedavi günü

-   Kahvaltınızı yapmış olarak kliniğe gelin.

-   Operasyona düğmeli veya fermuarlı bir üst ile gelmenizi istiyoruz. (Tedavi sonrası kıyafetin ekim yapılan bölgeye temas etmemesi gerekmektedir)

-   Rahat ve konforlu kıyafetler tercih edin. (Operasyonlarımız mevcut durumunuza göre 6-8 saat sürebilmektedir)

 

Saç ekimi tedavinizin kusursuz geçebilmesi için genel anlamda yukarıda belirttiğimiz kriterler uygulanmaktadır. Süreç hakkında merak edilenleri bize sorabilirsiniz.

CONTACT

Get in contact for a free analysis.

We will be happy to assist you in finding the best solution for your goals and objectives. You can contact us at any time.

REGIUM HAIRTRANSPLANT BRANCHES

Regium Hairtransplant is a clinic company with strong roots. Our locations are in Istanbul and Edirne. The chief experts carry out all treatments in both locations depending on the appointments made.