Saç Ekimi Sonrası | Regium Hairtransplant

Saç Ekimi Sonrası

Saç ekimi sonrası

Saç ekimi tedavisi her ne kadar bir cerrahi operasyon olsa da, fiziksel aktivitelerinizi ve özel hayatınızı büyük derecede etkilememektedir. Tedavi sonrasında donör bölgenize uygulanan özel bir bandaj ile birlikte taburcu olacaksınız. Ekim yapılan bölgeler çok hassas olduğu için açık bırakılır ve herhangi bir pansuman uygulanmaz. Operasyonunuzdan 1 gün sonra bandajınız alınır ve özel bir pansuman uygulanır.

Tedavi sonrası ilaç kullanımı

Operasyonunuzdan sonraki günde, size reçete edilen ilaçlar kullanmaya başlayacaksınız. Tedavi sonrasında ağrı hissetmemeniz için ağrı kesici, enfeksiyon riskine karşı antibiyotik, ödem oluşumunu gidermek için kortison ve doku iyileşmesini sağlamak için özel antibiyotik krem kullanacaksınız.

Özel Saç Yıkaması

Operasyondan 2 gün sonra ilk saç yıkaması yapılacaktır. Yıkama sürecinde kullanacağımız özel ürünler ile birlikte doku iyileşmesini ve işlem yapılan bölgenin temizliğini sağlayacağız. İlk 7 yıkama tampon hareketler şeklinde, sonraki yıkamalar ile dairesel masaj ile yapılarak tüm işlem yapılan bölgelerin iyileşmesi sağlanmaktadır. Operasyondan 10-12 gün sonra tüm işlem yapılan bölgeler tamamen iyileşir ve süreç tamamlanır.

Nelere özellikle dikkat etmeliyim?

-   Tedaviden sonra bol bol dinlenmek ve kendini yormamak

-   Bol bol sıvı tüketimi (en az 2,5 litre)

-   Tedaviden sonrasında başınızı darbelere, temasa karşı koruyun.

-   Yüz bölgesinde ödem oluşumunu engellemek için genelde geriye doğru yaslanıp oturun.

- Tedaviden sonraki 5 gün cinsel aktivite yasaktır.

-   Tedavi sonra minimum 7 gün boyunca özel boyun yastığı ile uyuyun

-   Tedaviden sonraki 7 gün boyunca sadece gömlek veya fermuarlı kıyafetler giyin.

-   Tedaviden sonraki 15 gün şapka, bere takmayın

-   Tedaviden sonraki 30 gün denize, saunaya, solaryuma gitmeyin ve spor yapmayın

-   Tedaviden sonraki 40 gün tıraş olmayın

-   Tedaviden sonraki 8 ay saçlarınızı boyamayın

-   Tedaviden sonraki 12 ay saçlarınızı ustura veya makine ile kesmeyin. 

Saçların gelişimi

Saç ekimi tedavisinden sonra sizi sabır gerektiren bir süreç beklemektedir. Donör bölgeden alınıp, alıcı bölgeye nakil edilen kökler, ekildikleri bölgelere uyum sağlamak ister. Bu süreçte ise saç üretimi durur ve kökler telogen(uyku) dönemine girerler. Adaptasyon süreci ortalama 3-3,5 ay sürmektedir ve bu süreçte herhangi bir gelişim gözlemlenmez. Uyum sürecini tamamlayan saç kökleri, yavaş yavaş üretime geçerler ve yeni ekilen saçlarımız gün yüzüne çıkmaya başlarlar. Saç gelişiminiz aylık bir şekilde artış yaşar ve özellikle 6. Aydan sonra sonucunuzu büyük ölçüde görmeye başlarsınız. Ancak nihai sonucu elde etmeniz en az 12-18 ay sürmektedir.

Regium Care

Saç ekimi tedavisinden sonraki sürecinizin pozitif ilerleyebilmesi için deneyimli kişilerden destek almanız size iyi gelecektir. Regium Hairtransplant ailesi olarak sizi tedavinizden sonra yalnız bırakmayarak, saçlı serüveninizde attığınız her adımda yanınızda olmayı önemsiyoruz. Tedavinizden sonra sizin için atanan sağlık danışanınız, süreç boyunca sizinle iletişimde olarak size destek olmaktadır.

Siz de Regium Hairtransplant’ın ayrıcalıklı hizmetlerinden faydalanmak istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçerek bilgi alın. 

CONTACT

Get in contact for a free analysis.

We will be happy to assist you in finding the best solution for your goals and objectives. You can contact us at any time.

REGIUM HAIRTRANSPLANT BRANCHES

Regium Hairtransplant is a clinic company with strong roots. Our locations are in Istanbul and Edirne. The chief experts carry out all treatments in both locations depending on the appointments made.